KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15473213
nr 1547 3213
Pierre-Eugene Clairin
(1897-1980), Frankrike
Oljemålning, Kustbild. Signerad. Olja på duk, 53x90 cm, yttermått inklusive ram: 70x107 cm
Pierre-Eugene Clairin, fransk målare född 1897, död 1980.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 12 juni 2023
kl 20:53:45
12/6 19:23:37
Pierre-Eugene Clairin
Läs mer om Pierre-Eugene Clairin